Orgán sociálně-právní ochrany dětí

Kde nás najdete

Umístění:

Pracovní doba OSPOD Říčany

Pondělí7:00 – 12:0012:30 – 18:00
Úterý7:00 – 12:0012:30 – 15:00
Středa7:00 – 12:0012:30 – 18:00
Čtvrtek7:00 – 12:0012:30 – 15:00
Pátek7:00 – 11:00

Sociálně právní ochrana je zajištěna v celém správním obvodu obce s rozšířenou působností spadající pod Městský úřad Říčany. Do říčanského správního obvodu spadají tyto obce: Babice, Březí, Černé Voděrady, Čestlice, Dobřejovice, Doubek, Herink, Hrusice, Jevany, Kaliště, Kamenice, Klokočná, Konojedy, Kostelec nad Černými Lesy, Kostelec u Křížků, Kozojedy, Křenice, Křížkový Újezdec, Kunice, Louňovice, Mirošovice, Mnichovice, Modletice, Mukařov, Nučice, Nupaky, Oleška, Ondřejov, Oplany, Pětihosty, Petříkov, Popovičky, Prusice, Radějovice, Říčany, Senohraby, Sluštice, Strančice, Struhařov, Stříbrná Skalice, Sulice, Světice, Svojetice, Štíhlice, Tehov, Tehovec, Velké Popovice, Vlkančice, Všestary, Výžerky, Vyžlovka, Zvánovice

Kontakty

Informace pro rodiče

Sociálně-právní ochrana dětí je zajištěna na celém území správního obvodu obce s rozšířenou působností Říčan. Zajišťuje ji devět terénních sociálních pracovníků, jeden kurátor pro děti a mládež a dvě sociální pracovnice zabývající se náhradní rodinnou péčí. Každý pracovník (klíčový pracovník) má přidělený obvod.  Informace o klíčovém pracovníkovi lze získat na tel. čísle 323 618 241.

Rozdělení jednotlivých obvodů je vyvěšeno na orientační tabuli umístěné ve společných prostorách Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Říčany (OSVZ), Komenského nám. 1850, Říčany. Pracovníci se v případě nepřítomnosti vzájemně zastupují.

Informace pro děti

Máš právo obrátit se na pracovníky OSPOD bez vědomí a přítomnosti rodičů.

Můžeme ti pomoci:

  • když máš nějaké problémy ve škole (prospěch, neshody ve třídě, šikana, …),
  • když se tvoji rodiče hádají nebo se rozvádí a ty nevíš, co s tím,
  • když máš problémy doma (nemáš pro sebe zázemí, dost jídla, tepla, …)
  • když jsi doma nebo svým okolím nevhodně trestán, někdo se k tobě špatně chová,
  • když si v rodině s někým nerozumíš a utíkáš z domu,
  • když užíváš drogy, alkohol a chtěl bys přestat, atd.

Infromace o OSPOD Říčany – dětem.pdf