Husova knihovna Říčany

Husova knihovna navazuje na více než 150 letou tradici knihovnictví v našem městě, když první veřejnou knihovnou byla Čtenářská beseda ustavená v roce 1868 na Staré radnici. Po 1. světové válce byla již dnešní Husova knihovna kromě své hlavní knihovnické činnosti organizátorem ochotnických představení, koncertů či bálů.

Od roku 2018 sídlí hlavní část knihovny (odd. pro dospělé) ve zrekonstruovaném Teršípově domě na Masarykově náměstí, kde krásné prostory historického domu nabízejí útulné koutky pro čtenáře. Knižní fond knihovny aktuálně čítá zhruba 130.000 knih.

Dětská knihovna

Samostatné dddělení pro děti Husovy knihovny naleznete na Komenského náměstí. Kromě samotných výpůjček knih se zde konají rovněž akce pro školy, školky i širokou veřejnost.

Kouzelná zahrada Husovy knihovny

V roce 2022 byla městem kompletně zrekonstruována zahrada za průchodem Teršípovým domem. Občané tak získali nádherný nový klidový prostor svažující se zahrady, se zelení, novým mobiliářem a hlavně překrásným výhledem na Mlýnský rybník. V příštím roce je plánována výstavba pěší lávky na hladině rybníka, která propojí knihovnu s protějším břehem ulice Kolovratská.