Vítejte ve městě plném kultury

Říčany nabízí svým obyvatelům skvělé kulturní i společenské zážitky po celý rok. Mnoho z pořádaných akcí – ať již městem, dalšími kulturními institucemi, spolky a občany – si v průběhu času získalo mimořádnou oblibu a tvoří neodmyslitelnou součást říčanského kalendáře.

Říčanský masopust

Oživujeme staré tradice a jsme na to hrdí. Jsme moc rádi, že v každém roce můžeme pro obyvatele města připravit klasický masopustní rej, kde nechybí zajímavý program, tradiční masky a ani tradiční pochutiny.

Ples města Říčany

Každoroční Reprezentační ples města nabízí místním obyvatelům nejen bohatý kulturní program a tombolu, ale především je to večer plný tance. Jelikož jsme město, které rádo tančí, nenecháme si ujít žádnou příležitost, kdy můžeme nazout taneční boty a provětrat krásné šaty a v neposlední řadě si užít příjemný večer s přáteli. Přijďte si i vy s námi užít krásný roztančený večer.

Májové slavnosti

Tradice jsou pro nás důležité a snažíme se je lidem přiblížit i v dnešní době. Májové slavnosti jsou tak přehlídkou tradičních řemesel. Ale jak máme rádi tradice, tak dáváme příležitosti i mladým lidem, a tak se může stát, že se nám ve spolupráci podaří propojit tradice s moderní dobou.

Dětský den

Není nic krásnějšího než radost v dětských očích. Proto se každý rok snažíme připravit Dětský den, který je plný programu, zábavy, ale také poučení. Spolupracujeme s různými organizacemi napříč městem, včetně složek integrovaného záchranného systému.

Letní kino

Jak si nejlépe užít tu správnou letní atmosféru? U skvělého filmu a dobrého pití. Pro všechny filmové nadšence připravujeme každý rok letní kino, kde se mohou těšit jak na novinky, tak na oblíbené kultovní filmy.

Pohoda Džez

Jazzový týden pro všechny. Užijte si jazz plnými doušky a poznejte u toho nejrůznější zákoutí Říčan. Týdenní festival nabízí nejen skvělé umělce, ale každý den i jiné místo, proto je také stále co objevovat. A kdo ví, kam vás jazzové toulky zavedou.

Říčanské slavnosti

Dvoudenní slavnosti jsou vrcholem kulturní říčanské sezóny. Je to přehled těch nejlepších hudebních interpretů a zábavy. Na doprovodném programu se podílejí i různé říčanské spolky a my jsme jen rádi, že vidíme, kolik skvělých lidí se do našich kulturních akcí zapojuje. Jsme rádi, že jsou slavnosti místem, kde se vzájemně mohou všichni setkat a utužit tak sousedské vztahy.

Adventní neděle a trhy

Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím v roce snad pro každého. I proto jsme rádi, že můžeme vánoční atmosféru podpořit adventními trhy, kde se line vůně svařeného vína a nejrůznějších vánočních dobrot. Vánoční náladu vykouzlí i program, kde se představí hlavně děti z našich škol. Nechybí ale ani další hudební program.

Čertů rej

Tradice jsou tradice. My si na ně opravdu potrpíme, a proto se každý rok na náměstí slétnou čerti a andělé. Pro děti je připravený bohatý program, soutěž o nejlepší masku a pro dospělé spoustu dobrého jídla a pití.

Vánoční setkání

Zastavte se s námi a užijme si společně večer před Štědrým dnem. Potkejte své známe a přijďte načerpat vánoční pohodu. Hoďme starosti za hlavu, potkejme se se sousedy a užijme si příjemný večer, plný bohatého programu, svařeného vína, tradičních vánočních zvyků a vůní. Do svých domovů si můžete odnést nejen vánoční pohodu, ale i Betlémské světlo.