Městské autobusy a školní linky

V souvislosti s opravou havarijního stavu kanalizačního řadu v ulici Smiřických a uzavírkou této komunikace 18. až 21. 3. 2024 je nutné zavést objízdné trasy MHD linek 2, 3 a 7, a také PID linky 435. Školní linky jsou beze změny. Práce budou probíhat nedaleko železničního mostu, takže příjezd do nemocnice z Černokostelecké zůstane neomezen.

  • V nových jízdních řádech platných od 10. 12. 2023 do 7. 12. 2024 je novinkou, že v sobotu budou jezdit dvě linky. Linka č. 8 do Kuří zůstává a druhý autobus vás sveze z Pastelkova do Jažlovic. Pozor na označení! Z Pastelkova na nádraží pojede autobus jako linka č. 2 a z nádraží do Jažlovic jako linka č. 3.
  • Došlo také k přejmenování některých zastávek. Důvodem je zjednodušení dle standardů pro dopravu. Podnět ke změně názvů podal ROPID a Krajský úřad Středočeského kraje ho schválil. Např. U bývalého názvu K žel. st. (nyní Haškova) byl argument, že nádraží je příliš daleko, aby po něm byla tato zastávka pojmenována. Název U nemocnice (nyní Sokolovna) byl příliš podobný názvu Nemocnice.
  • ŘÍČANY OD ZÁŘÍ 2022 OBSLUHUJE JIŽ ŠEST AUTOBUSŮ. Díky navýšení počtů autobusů jsme mohli posílit všechny linky tak, že ráno a odpoledne jezdí v půlhodinovém taktu (týká se páteřních linek 1, 2, 3, kde byl zaveden ve špičkách interval 30 minut a mimo špičky interval 60 minut). 
  • V rámci říčanské městské autobusové dopravy fungují ŠKOLNÍ LINKY, které ráno svážejí děti do škol. Autobusy v tomto režimu mohou využívat pouze děti.
  • Město provozuje vlastní MHD od roku 2018. Celý koncept připravilo a prosadilo hnutí Klidné město ve spolupráci s Unií pro sport a zdraví. Podle průzkumu, který probíhal na jaře 2023, říčanské autobusy přepraví týdně více než 11 000 cestujících. „Autobusy zdarma jsou tak již pro mnohé zajímavou alternativou k osobnímu autu, podobně jako sdílená kola nebo poptávková doprava. Jednáme proto s dopravcem mimo jiné o dodávce nových autobusů. Rádi bychom Říčaňákům nabídli vyšší kapacitu a hlavně větší pohodlí,“ komentuje zvýšený zájem o veřejnou dopravu starosta David Michalička (Klidné město).

JÍZDNÍ ŘÁDY PLATNÉ OD 10. 12. 2023 DO 7. 12. 2024

Aktuální polohu minibusů můžete sledovat online na webu nebo v mobilní aplikaci Říčany v mobilu.

MAPA pouze městských linek
MAPA městských i PID linek
SCHÉMA linkového vedení PID včetně linek MHD

Zapomněli jste něco v autobusech říčanské městské hromadné dopravy?