Videa – kulturní akce

Dětský den 2024

Sobota se sice nesla v trochu deštivém duchu, ale ani to nám nezabránilo si naplno užít dětský den. I přes nepříznivé počasí, se děti vydaly na zábavnou stezku. Jednotlivá stanoviště připravili: Cesta integrace, Český rybářský svaz, sbor říčanských dobrovolných hasičů, Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, Husova knihovna, Městská policie, Muzeum Říčany, organizace Pomozte dětem a Žákovské zastupitelstvo. Nechyběly ani další zábavné aktivity. Děti mohly tvořit ve stancích MAS Říčansko, zazpívat si s Bárou Ladrovou a kamarády, podívat se na vystoupení TŠ Twist, poslechnout si talentovanou Ellen Pospíšilovou nebo si zacvičit. Nechyběla spousta her, které si připravila moderátorka Jana Matějcová.
Video: Jakub Česák

Dětský den 1. 6. 2024 (youtube.com)

MAJÁLES 2024

Pátek 10. 5. 2024 se nesl ve znamení studentských oslav a společně jsme tak zahájili novou tradici. Vše začalo ráno v 10:00, kdy vyrazil ze Zóny svobody průvod studentů. S malou zastávkou na Masarykově náměstí došel až na ragbyový stadion, kde už bylo vše připraveno pro ragbyový turnaj středních škol. Všichni si vedli skvěle a první místo nakonec ukořistilo Gymnázium Říčany, které jako první převzalo putovní pohár. Nechyběla ani tradiční volba krále a královny Majálesu. Královským párem se nakonec stali Jonáš Horn a Kristýna Hudosová, oba z Gymnázia Říčany. Odpoledne bylo ve znamení hudby. Začaly kapely Troufalost a Nervous. Na ně pak navázala rapová série v podání Jay88, Gilbertos a večer se představil i Robin Zoot a celý den jsme zakončili jeho autogramiádou. Studenti si vystoupení opravdu užili a my jsme rádi, že se zahájila nová tradice.
Video: Jakub Česák

Kameny zmizelých 2024

Již po šesté jsme se společně setkali při ukládání Kamenů zmizelých, abychom si připomněli osudy říčanských židů, kteří byli zavražděni za 2 světové války. Pietní akt je zakončením celoročního projektu, který byl stejně jako v minulých letech zaměřen na žáky a studenty říčanských škol. Je to cesta, jak je seznámit s temnou minulostí, poučit směrem do budoucnosti a pomoci pochopit dnešní dění ve světě. Naším speciálním hostem byl Dr. Robert Stone, člen londýnské židovské komunity při Finchley Reform Synagogue, která má v držení říčanskou tóru. Pietní akt zakončil Dr. Stone přednesením staré židovské modlitby pro mrtvé Kadish. Důstojnou tečkou za projektem bylo divadelní představení Alma Rosé se skvělou Sarah Haváčovou a Dámským smyčcovým kvartetem.
Autor videa: Tomáš Lénárd

Reprezentační ples města Říčany 2024

V sobotu 16. 3. 2024 se v KC Labuť odehrál 12. reprezentační ples města Říčany. Letos přenesl účastníky na úpatí francouzského Montmartru, do nejslavnějšího kabaretu Moulin Rouge. Večer zahájil starosta David Michalička. Exkluzivní show předvedli profesionální tanečníci a akrobaté z Cirk La Putyka a Losers Cirque Company. Zazpívala herečka a zpěvačka Kateřina Marie Fialová. Vystoupení se neslo pod taktovkou choreografa Martina Šimka. Nechyběla ani skvělá taneční vystoupení Studia Dance EB a TK Fuego. K tanci a poslechu zahrál Bigband Červení panteři. Celým večerem prováděla moderátorská dvojice Jana Trojanová a Viktor Dvořák. Generálním partnerem plesu se stala Nemocnice Agel Říčany, a. s. Hlavními partnery byli: Contera Management, s. r. o., Kasia vera, s. r. o., a Zoeller Systems, s. r. o. Partnery se stali: Hochtief CZ, a. s., Marius Pedersen, a. s., a Profi Auto CZ, a. s. Všem partnerům velmi děkujeme. Za poskytnuté prostory a skvělou spolupráci děkujeme KC Labuť.
Video: Jakub Česák

Kameny zmizelých 2022

Autor videa: Tomáš Lénárd

MASOPUST 2020

Autor videa: Tomáš Lénárd

MASOPUST 2019

Autor videa: Tomáš Lénárd

Říčany nezapomínají 2019

Autor videa: Tomáš Lénárd

Říčany nezapomínají 2019 (happening na Masarykově náměstí)

Autor videa: Tomáš Lénárd

Veletrh volného času a sportu

Autor videa: Tomáš Lénárd

T. G. Masaryk v Říčanech 2019

Autor videa: Tomáš Lénárd

Sázení stromů partnerských měst v Parku Václava Havla

Autor videa: Tomáš Lénárd