Cestujeme
Jelikož "nejen běháním živ je běžec", budeme na těchto stránkách popisovat naše "expedice". Jsou to většinou zajímavé cesty, které uskutečňujeme během našich dovolených, pokud zrovna neběháme, nebo nezávodíme. Přestože se některé akce uskutečnily již dříve, jsou podle mě natolik zajímavé, že jsem je i s časovým odstupem předělal také do této formy. Nehrajeme si na žádné extrémní výkony, jen se snažíme něco zajímavého prožít.


RIO Žirovnice
Řeka Žirovnice tvoří jeden za zdrojů řeky Nežárky. V Jarošově nad Nežárkou se stéká s Kamenicí a odtud již teče řeka Nežárka známý to přítok Lužnice.
Celý text

DOLOMITY 02
panorama Dolomit
Rozhodnutí o letošní dovolené padlo po návrhu Jitky vyzkoušet si ježdění přes průsmyky v Dolomitech podle seriálu článků časopise cykloturistika.
Celý text

NORSKO 99
Pro dovolenou do Norska na běžky nás vedla snaha podívat se do Norska a současně jsme neměli tento rok dovolenou v zimě. Proto jsme si našli v časopise Cykloturistika zájezd na běžky do Norska,s účastí na dálkovém lyžařském závodě Birkebeinerrenet, který je součástí Wordloped 99.
Celý text

NEPÁL 98
panorama z Mera Peaku
Na tuto expedici jsme se připravovali asi rok. Po skončení loňské dovolené ve Skotsku jsme se rozhodli, že příští dovolenou prožijeme netradičně. Jitka vybrala skutečně exotickou dovolenou, výpravu na jeden vrcholek v Himálaji - Mera Peak.
Celý text