Připravujeme

Výstava Živá Amazonie

Výstava Živá Amazonie

Začátek akce: 19. 02. 2019
Konec akce: 20. 06. 2019


19. 2. 2019 - 20. 6. 2019

Kolik druhů stromů dokážete určit? Smrk? Dub, buk, břízu nebo borovici? Představte si procházku tropickým deštným lesem, kde roste 16 tisíc druhů stromů. Deštným lesem, který je největší na světě. Tropickým pralesem s dosud neobjevenými rostlinami a živočichy. Jací zde žijí lidé? Jaké mají zvyky? Jak se oblékají? Co se od nich můžeme naučit?

Vydejte se s námi na výpravu do peruánské Amazonie a objevte skrytý svět místních domorodců a jejich život v jednom z nejrozmanitějších koutů světa.

Kromě obrazových panelů uvidíte i exponáty, které přicestovaly přímo z Amazonie. Součástí výstavy budou i živá zvířata, např. amazonské žabky pralesničky nebo morčata.

Pro školy připravujeme zážitkový program. Děti se seznámí s rozmanitou přírodou i životem místních domorodců, vyzkouší si každodenní činnosti i originální výtvarné techniky a budou mít možnost porovnat život dětí v Amazonii a u nás.  Součástí programu bude i aktivita zaměřená na multikulturní výchovu. Program je vhodný pro MŠ i ZŠ. Lze jej využít jako doplňkový program k hodinám přírodovědy, přírodopisu a občanské výchovy.

Foto: Ludvík Bortl

Výstava UV instalace

Výstava UV instalace

Začátek akce: 12. 01. 2019
Konec akce: 03. 02. 2019


12. 1. 2019 - 3. 2. 2019

Zanořte se u nás pod hladinu do tajemných vod nejen oceánu. Už jste někdy plavali v bazénu plném „vody“ a vylezli z něj zcela suší? Přijďte si „zaplavat“ do laserpoolu, potěšit vaše oči string artem a zjistit, na jakém principu funguje světlo, hlavně to ultrafialové.

Pro školy připravujeme doprovodný program. Přijďte spolu s dětmi objevovat vlastnosti světla a hledat odpovědi na jejich otázky. Co to vlastně je světlo? Co se skrývá za hranicemi viditelného světla? Vidí ostatní živočichové i to, co je našim očím skryté? Co všechno je viditelné pod UV světlem? Kromě bádání si odnesete také zážitek z UV světelné instalace v obou výstavních místnostech.

Program je určen pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ, teoretická část bude vždy přizpůsobena věku dětí. Lze jej využít jako doplňkový program k hodinám fyziky na téma Elektromagnetické vlnění.