Datum 29. 11. 2019

Zero waste adventní věnce - vánoční dílna - OBSAZENO

Zero waste adventní věnce - vánoční dílna - OBSAZENO

Termín akce: 29. 11. 2019
Čas: 18:00-20:00


Připravte se na nadcházející období adventu a přijďte si vyrobit adventní věnec pouze z přírodních materiálů v poklidné atmosféře v muzeu. Nebudeme používat žádné umělé materiály, drátky ani tavnou pistoli, takže pak můžete dát věnec s klidným svědomím na kompost!

V ceně dílny je i výroba čtyř voňavých svíček ze včelího vosku.

Povede Petra Skřivánková a Edita Ježková

Cena 350 Kč/ věnec

Rezervace nutná!

Výstava OSMDESÁTKY – Jak jsme tady žili/ Až do sametové revoluce

Výstava OSMDESÁTKY – Jak jsme tady žili/ Až do sametové revoluce

Začátek akce: 26. 10. 2019
Konec akce: 02. 02. 2020


26. října 2019 – 2. února 2020

Z těch let nám zůstaly černobílé fotky… Doba ale černobílá nebyla. V Československu si tehdy leckdo poklidně existoval, jiní ale utíkali. Vrátíme vás do chvíle, kdy jste snili za dveřmi svého pokoje.

Výstavu v budově Muzea Říčany doprovodí velkoplošné panely s fotografiemi v centru města a další program (beseda s aktéry dění v Říčanech na podzim 1989 a v prvních měsících svobody; večer věnovaný československé kinematografii 80. let; komentované prohlídky).

Pro školy připravujeme zážitkový doprovodný program. Menší děti uvidí a vyzkoušejí si, s jakými hračkami si hráli jejich (pra)rodiče. Co je obklopovalo doma, jaké měli školní pomůcky… Starší žáci si po návštěvě výstavy dokážou vytvořit představu o tehdejší době a pojmenovat změny, které se ve společnosti udály.  Budou pracovat s komiksy, audio a video nahrávkami, čeká je i zážitková hra s tématem svobody a nesvobody.

plakát ke stažení