Datum 19. 11. 2019

Jak tály ledy - vznik Občanského fóra v Říčanech

Jak tály ledy - vznik Občanského fóra v Říčanech

Termín akce: 19. 11. 2019
Čas: 18:30-20:00


prostory Staré radnice, Masarykovo náměstí

V Kurýru a na plakátech je bohužel uvedeno chybné datum. Správné datum konání besedy je úterý 19. listopadu.

Beseda s aktéry dění v Říčanech na podzim 1989 a v prvních měsících svobody.  Hosté: zakladatelé místního OF a vedení radnice, které přinesla revoluce.    

Moderuje Renata Skalošová a Vítek Březka

Vstup zdarma 


Výstava OSMDESÁTKY – Jak jsme tady žili/ Až do sametové revoluce

Výstava OSMDESÁTKY – Jak jsme tady žili/ Až do sametové revoluce

Začátek akce: 26. 10. 2019
Konec akce: 02. 02. 2020


26. října 2019 – 2. února 2020

Z těch let nám zůstaly černobílé fotky… Doba ale černobílá nebyla. V Československu si tehdy leckdo poklidně existoval, jiní ale utíkali. Vrátíme vás do chvíle, kdy jste snili za dveřmi svého pokoje.

Výstavu v budově Muzea Říčany doprovodí velkoplošné panely s fotografiemi v centru města a další program (beseda s aktéry dění v Říčanech na podzim 1989 a v prvních měsících svobody; večer věnovaný československé kinematografii 80. let; komentované prohlídky).

Pro školy připravujeme zážitkový doprovodný program. Menší děti uvidí a vyzkoušejí si, s jakými hračkami si hráli jejich (pra)rodiče. Co je obklopovalo doma, jaké měli školní pomůcky… Starší žáci si po návštěvě výstavy dokážou vytvořit představu o tehdejší době a pojmenovat změny, které se ve společnosti udály.  Budou pracovat s komiksy, audio a video nahrávkami, čeká je i zážitková hra s tématem svobody a nesvobody.

plakát ke stažení