Datum 16. 11. 2019

Osmdesátkové dětství - program k výstavě pro děti s rodiči

Osmdesátkové dětství - program k výstavě pro děti s rodiči

Termín akce: 16. 11. 2019
Čas: 10:00-12:00


Fronta na mončičáky, barevná céčka, stavebnice Merkur…A jaké bylo vaše dětství? Cestujte s námi v čase až do osmdesátých let a přijďte si s dětmi pohrát na naši výstavu! Čeká na ně dobový pokojíček s hračkami, se kterými jste si možná v dětství hráli i vy!  Těšit se můžete také na program o šedivé době i barevných lidských příbězích.

Program je vhodný pro děti ve věku 7-12 let s rodiči.

Povede Marie Tvrdoňová

Vstupné 60/30/150 Kč

Rezervace doporučena!

Výstava OSMDESÁTKY – Jak jsme tady žili/ Až do sametové revoluce

Výstava OSMDESÁTKY – Jak jsme tady žili/ Až do sametové revoluce

Začátek akce: 26. 10. 2019
Konec akce: 02. 02. 2020


26. října 2019 – 2. února 2020

Z těch let nám zůstaly černobílé fotky… Doba ale černobílá nebyla. V Československu si tehdy leckdo poklidně existoval, jiní ale utíkali. Vrátíme vás do chvíle, kdy jste snili za dveřmi svého pokoje.

Výstavu v budově Muzea Říčany doprovodí velkoplošné panely s fotografiemi v centru města a další program (beseda s aktéry dění v Říčanech na podzim 1989 a v prvních měsících svobody; večer věnovaný československé kinematografii 80. let; komentované prohlídky).

Pro školy připravujeme zážitkový doprovodný program. Menší děti uvidí a vyzkoušejí si, s jakými hračkami si hráli jejich (pra)rodiče. Co je obklopovalo doma, jaké měli školní pomůcky… Starší žáci si po návštěvě výstavy dokážou vytvořit představu o tehdejší době a pojmenovat změny, které se ve společnosti udály.  Budou pracovat s komiksy, audio a video nahrávkami, čeká je i zážitková hra s tématem svobody a nesvobody.

plakát ke stažení