Datum 25. 9. 2017

Říčanská Semínkovna

Říčanská Semínkovna

Termín akce: 25. 09. 2017
Čas: 17:00-19:00


Doprovodný program k výstavě Jak semena putují

Chcete získat semínka zajímavých odrůd zeleniny nebo se podělit o svoje přebytky? Uvažujete o založení květnaté louky ve vaší zahradě? Nebo vás jen nudí chodit kolem nevyužívaných ploch?

Přijďte na slavnostní otevření Semínkovny. Představíme si koncept výměny semen zeleniny a přispějeme do zárodku Semínkovny, která bude od října umístěna v Husově knihovně na Masarykově náměstí.

Dozvíte se, jak se semena šíří v krajině přirozeně a také jak jim pomoci. Prohlédneme si matečné porosty lučních druhů na Dvorku a vloni založený luční záhon. Ukážeme si, jak postupovat při zakládání květnaté louky, jak o louku pečovat. Zájemci si odnesou naváženou směs lučních druhů (kopretin, chrp, jitrocele, atd.). Společně si vyrobíme "semínkové bomby" (angl. seed bombs). Díky nim se mohou rozzářit i opuštěné plochy pestrobarevnými výbuchy měsíčků, slunečnic, máků, chrp a dalších jednoletek.

Program povede Kateřina Čiháková.

Vstupné 30 Kč

Akci finančně podpořil Středočeský kraj.

Jak semena putují

Jak semena putují

Začátek akce: 13. 09. 2017
Konec akce: 26. 11. 2017


Cestování a pohyb si automaticky spojujeme s člověkem nebo s živočichy. Prostřednictvím semen však dokáží putovat i rostliny.

Na výstavě se můžete pustit do pokusů s vodou a větrem, objevovat krásu semen během mikroskopování nebo prozkoumat možnosti šíření semen pomocí zvířat.

K vidění jsou také detailní fotografie semen a semínek nejrůznějších tvarů i barev.

Výstava je zapůjčena z Krkonošského muzea ve Vrchlabí.

plakát ke stažení