1. stupeň ZŠ (2 - 5. třída)

dcgDidaktické centrum geologie Muzea Říčany je unikátní prostředí pro realizaci výuky zaměřené na živou i neživou přírodu. Na malém prostoru se žáci seznámí s geologickými útvary, které můžeme najít v celé České republice.Součástí je expozice rostlin na různých typech stanovišť.

Pomocí pokusů žáci ověřují, jaké síly formují neživou přírodu, odkrývají zkameněliny, poznávají vlastnosti a význam různých minerálů a hornin.

Délka programu:       2-3 vyučovací hodiny (2-3x 45 minut)
Cena:                      
  50 Kč/žáka (minimálně 750 Kč za skupinu)
Kdy:                       
    duben-říjen

 

objednat

Do nitra kamenů                                              

Nahlédněte s námi do pestrého světa minerálů a hornin. Dozvíte se, jak vznikají různé typy hornin, a některé procesy ověříte praktickým pokusem. Poznáte, jak které horniny využíváme, jakým způsobem se těží a jak se do starých lomů vrací příroda. Prohlédneme si vzorky achátů a uslyšíte o jeskyni s krystaly tak velkými, že člověk vedle nich vypadá jako trpaslík. Vyzkoušíme si práci s geologickým kladívkem, kameny rozřízneme a podíváme se, co ukrývají uvnitř.

objednat

Za trilobity a dinosaury                                     

Vydejte se s námi na cestu do pravěku. Vyzkoušíme si práci paleontologů, odkryjeme zkameněliny z dávných moří i karbonských pralesů. Projdeme se minulostí Země až k prvním lidem a jejich pazourkovým nástrojům. Předvedeme si, jak vznikají zkameněliny, a odlijeme si otisk trilobita a amonita ze sádry. Dozvíme se, kam se vydat za zkamenělinami přesliček a trilobitů.

více informací o programu