Rozbzuč Déčko! v Muzeu Říčany

29.06.2019

Rozbzuč Déčko! v Muzeu Říčany

Jsme partnery nové letní hry ČT Déčka ROZBZUČ DÉČKO!

To, že je hmyz užitečný, určitě víte. Ale věděli jste, že se bez něj neobejde ani Déčko? Bez hmyzu bude uschlé a ošklivé. Naštěstí však existuje způsob, jak Déčku pomoci. A zapojit se můžete i vy! Vydejte se o prázdninách s dětmi na tři místa, naučte se něco o hmyzu a vymyslete si vlastní hmyzáky, které pak pošlete na Déčko.

Soutěž upozorňuje děti a rodiny na problémy s úbytkem hmyzu v přírodě. Během soutěže budou mít děti o prázdninách o důvod víc se vydat do přírody, aby se něco o hmyzu dozvěděly. A jejich rodiče s nimi. Z hlediska ekologické výchovy je svět hmyzu oblíbené téma, protože je všude kolem a každý se tak snadno může pustit do jeho pozorování a zkoumání. Soutěž může zmírnit některé předsudky, které lidé k hmyzu mají, díky tomu, že děti objeví tajemství hmyzu a poznají jeho nezastupitelnost.

A co hmyzího zažijete u nás v muzeu? V muzejní zahradě zjistíte, jak vidí hmyz, čekají na vás i velké dřevěné modely vývojových stadií hmyzu, čmelín a hmyzí domeček. Na pokladně si můžete půjčit  kelímkovou lupu a hmyz zkusit nachytat a pozorovat. Pokud se vám práce s lupou zalíbí, můžete si ji rovnou zakoupit u nás v obchůdku. Půjčíme vám i piknikovou deku na pravý hmyzí piknik! A kromě toho vás samozřejmě zveme i na naši zbrusu novou výstavu Léto pod hvězdami a meziplanetární stezku po okolí Říčan!

Informace k soutěži - mapu výletů, speciální mobilní aplikace a další informace najdete na www.rozbzucdecko.cz.